Technologie Bio Agtive Emissions Technology je patentovaná metoda, která využívá spalovací motor ke hnojení půdy či rostlin v době, kdy spalovací motor vypouští výfukové plyny. Celý proces tkví v tom, že se výfukové plyny ochlazují. Výsledná kapalina prochází potrubím přímo do půdy, kde působí jako biostimulant. Kapalina je aplikována například současně při setí.

Technologie Bio Agtive Emissions Technology nasycuje půdu složkami, jako je formaldehyd, kyselina mravenčí, kyselina chlorovodíková a oxid siřičitý, které chrání rostliny před patogeny. Kromě toho systém převádí oxid uhličitý na kapalný roztok, který podle společnosti stimuluje fotosyntézu a živiny v půdních organismech.

Při použití tohoto systému se prý sníží používání umělých hnojiv až o 30 %. Vzniklá kapalina prý obsahuje formaldehyd, tedy stejnou látku, jako některá hnojiva.

Systém se skládá z primárního tepelného kondenzátoru, který lze snadno namontovat na traktor/postřikovač a secí stroj. V závislosti na modelu traktoru a secího stroje se odvíjí také cena celého systému, která se pohybuje mezi 30 000 až 50 000 USD.

Systém již funguje u 150 kanadských farmářů.