Některé složky a diskuze jsou přístupné pouze registrovaným uživatelům. V současnosti registrujeme každého kdo zažádá.
Diskuzi jsme převedli na facebook, tak se těšíme na podměty a příspěvky zajímavých článků nebo videí.

https://www.topagrar.com/technik/news/fendt-momentum-einzelkornsaemaschine-mit-reihenduengerstreuer-11594312.html?fbclid=IwAR1IfN4F_rzmgO_TKYpV-09oPwdPZ9ffVaF5TgIWHYzIgsX_YT1dKvx-sD0

Fendt vyvinul přesné secí secí stroje Momentum v Brazílii. Největší model se 40 řadami může pojmout 5,3 t hnojiva. Je-li složen, je široký pouze 4,3 metru.

Pro zemědělské plodiny v Brazílii vyvinula společnost Fendt přesný secí stroj Momentum s granulovaným systémem vApply pro rozmetání hnojiv a Smart Frame pro rovnoměrné setí. O stroji se také říká, že nabízí největší kapacitu osiva na trhu a lze jej pro lepší přepravu složit zvláště rychle.

Fendt vyvíjel a produkoval Momentum 100% v Brazílii. Na trhu je od tohoto léta. Je k dispozici jako model 24, 30 a 40 řad s mezerou 45 cm. Pokud jsou v základním modelu vynechány dva řádky, lze vzdálenost zvětšit také na 50 cm. Menší přesné secí stroje mají objem nádrže na hnojivo 4 000 kg, u 40řadého modelu dokonce 5 300 kg.

Navzdory velkým rozměrům je secí stroj při skládání široký jen 4,3 metru. Fendt Momentum lze snadno přepravovat na plošinovém vozíku odstraněním zásobníku hnojiva a vnějších kol z rámu.

Dvojité pneumatiky by měly přispět ke snížení zhutnění půdy a zatížení podvozku během přepravy z jednoho místa na druhé. Pracovní šířka pro 24řádkovou verzi je 12,5 m, pro 30řádkovou verzi 13,5 ma pro 40řádkovou verzi 18 m. Podle výrobce může přesnost setí (poměr semen, která byla správně a nebyla dvakrát zasetá) nového secího stroje dosáhnout až 99,5 procenta dokonce i při rychlostech nad 10 km / h pro kukuřici.

vApply Granular

Stroj používá technologii vApply Granular, technologii od Precision Planting. Tato technologie je součástí všech verzí přesného secího stroje. vAplikace je ovládána prostřednictvím displeje Seedsense 3. generace 20 | 20. Na tomto displeji jsou všechna data secího stroje řízena v reálném čase. S pomocí výsevních karet ze softwaru, jako je Climate FieldView, displej také umožňuje pracovat s proměnlivou rychlostí setí a hnojení, analyzovat hloubku setí, půdu, tlak vyvíjený na půdu v ​​každém z řádků, kontakt řady s půdou sledovat pracovní kartu a další informace k druhé.

Fendt Smart Frame je také nový. Tím je zajištěno, že všechny řady jsou vždy v kontaktu se zemí a řídí hloubku setí pro rovnoměrné setí. U tohoto systému nejsou jednotlivé secí jednotky připojeny přímo k podvozku secího stroje, ale k držáku rozdělenému do tří sekcí, z nichž každá je ovládána dvěma hydraulickými válci, aby byl umožněn trvalý kontakt se zemí.

DeltaForce se používá jako náhrada za mechanické seřízení tlaku botek, které je k dispozici také výhradně ve Fendt Momentum, a používá senzory, aby zajistil, že na každou výsevní jednotku je dostatečný tlak, aby se zbytky plodin a výsev vždy rovnoměrně rozdělily.


Kalendář

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31