Některé složky a diskuze jsou přístupné pouze registrovaným uživatelům. V současnosti registrujeme každého kdo zažádá.
Diskuzi jsme převedli na facebook, tak se těšíme na podměty a příspěvky zajímavých článků nebo videí.

https://www.realagriculture.com/2019/11/electric-drive-implement-power-gains-momentum/?fbclid=IwAR2oFuUBglcfRNWXrTSTGO5xsDIz_EvIhU3qc5VRXhX0K7BzNPK9r9rjzUQ

Pokud by v letošním roce bylo shrnuto Agritechnica, bylo by to slovo „elektrifikace“.

Do elektrických traktorů nejezdíme plně, ale elektrické pohony na strojích získávají na popularitě a zájmu.

Raphael Zohner, se společností ZF Friedrichshafen AG, byl na výstavě po ruce, aby vysvětlil možnosti elektrických pohonů pro nářadí.

"Díky elektrifikovanému stroji jste schopni nést větší stroj se stejnou velikostí traktoru," říká. Zohner dodává, že pohybující se síla zpět do stroje dává zemědělcům možnost provozovat menší traktor nebo se přesouvat na větší nářadí tažená tím, co již mají.

"Nepoužili bychom žádnou baterii (napájenou) z traktoru, používáme ... eCVT, takže samotný traktor je stále poháněn dieselovým motorem, ale také produkuje energii pro samotný stroj," říká Zohner. Příkladem je elektrický pohon eTRAC, který byl demonstrován na pluhu poskytujícím trakční podporu pouze pro jednotku.

Tato technologie ještě není v komerčním měřítku ještě k dispozici, ale Zohner říká, že společnost je připravena přejít do komerční sféry, pokud se výrobci traktorů a nářadí chtějí touto cestou vydat. Kromě zvýšení produktivity bude tlak na traktory s nulovými emisemi vyžadovat více možností baterií a to se přiblíží realitě.


Kalendář

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31