Některé složky a diskuze jsou přístupné pouze registrovaným uživatelům. V současnosti registrujeme každého kdo zažádá.
Diskuzi jsme převedli na facebook, tak se těšíme na podměty a příspěvky zajímavých článků nebo videí.

https://hoards.com/blog-26563-innovating-the-interseeding-of-alfalfa-into-corn-silage.html?fbclid=IwAR2QVnIWYj_pZZIxC1PcrS5Eeq9XNbTuh-oMFdU0VRyBuYAgHI_vXZ8n-vM

Během jednoho z seminářů World Pairy Expo pro výrobu pícnin vysvětlil John Grabber kroky, které podniká, aby úspěšně pronikl vojtěšku do kukuřičné siláže.

World Dairy Expo není jen domovem jedné z nejstarších mléčných výstav po celém světě, ale také pořádá klíčové semináře píce po celý týden pro producenty a účastníky, aby získali vynalézavé znalosti.

John Grabber, výzkumný agronom pro Výzkumné centrum pro mléčné krmení v USA, představil ve středu 2. října na Světové výstavě mléka a mléčných výrobků mezikrmování vojtěšky do kukuřičné siláže. nedostatky, které máme s rotací kukuřice a kukuřičné siláže / vojtěšky, “řekl Grabber. Dále vysvětlil, že jedním z důvodů, proč se producenti vyhýbají lucerně, je to, že produkuje nižší výnosy pícnin ve srovnání s kukuřičnou siláží.

Cílem je použít vojtěšku jako krycí plodinu rostoucí mezi kukuřicí. To může pomoci ochránit půdu a zajistit start do plné produkce vojtěšky v následujícím roce. "To, co chceme vidět, je dobrý stánek vojtěšky, která padne na podzim," uvedl Grabber.

Stejně jako většina nových nápadů, snáší se výsadba vojtěšky do plodiny kukuřice na siláž, než se provádí s otázkami výsadby při vysoké hustotě a zastínění. Jedním ze tří kroků k zajištění přežití vojtěšky je zasažení vojtěšky krátce po výsadbě kukuřice a sklizeň kukuřice brzy. Grabber také vysvětlil, že on a další stále zkoumají rozdíl mezi výsadbou vojtěšky s kukuřicí nebo čekáním, až kukuřice dosáhne fáze V-2 (10 až 14 dní).

Dalším krokem k přežití vojtěšky je použití přípravků na ochranu rostlin, jako jsou prohexadion, fungicidy a insekticidy, je-li to nutné. „Prohexadion je látka zpomalující růst, snižuje nejvyšší růst rostlin a podporuje růst kořenů.“ Grabber dále řekl: „Fungicidy a insekticidy jsou užitečné, aby pomohly vojtěškům udržet listy pod kukuřicí.“ Také doufá, že prohexadion bude značeno pro použití na vojtěšce, který se v příštím vegetačním období interseeduje do kukuřice.

Třetím krokem, který Grabber rozšířil, byly interseingové přizpůsobené odrůdy vojtěšky. Zdá se, že některé odrůdy fungují lépe než jiné, ale Grabber si myslí, že to může souviset s množstvím kořenů, které semenáčky vojtěšky položily během jejich založení pod kukuřici.

Aby tato praxe vrátila jakýkoli zisk, Grabber zmínil: „Chceme usilovat o poměrně vysoký úspěch v založení a ne příliš velký výnosový výnos na kukuřici.“ Existuje možnost, že jakýkoli systém krycích plodin vyprodukuje nějaké extra peníze, ale to záleží na tom, jestli to funguje spolehlivě. "Existuje řada věcí, na kterých se budeme i nadále snažit optimalizovat tento systém." Pokud se vám hodí váš systém a řízení, může být pro mnoho producentů mléka proplétání vojtěšky do kukuřičné siláže možností.
Kalendář

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31