Některé složky a diskuze jsou přístupné pouze registrovaným uživatelům. V současnosti registrujeme každého kdo zažádá.
Diskuzi jsme převedli na facebook, tak se těšíme na podměty a příspěvky zajímavých článků nebo videí.

https://www.farmprogress.com/cover-crops/cover-crop-promotion-goes-beyond-soil-health-benefits?utm_source=Bibblio&utm_campaign=Related&fbclid=IwAR1sciTUMhZzJMZqSmlSWt-K1lqJz1vpa4-g_grAKB481Bi9XhZrm5NUtYg

Krycí plodiny jsou normou v oblasti Středního Atlantiku a Severovýchod, kde zemědělci viděli výhody udržování půdy pokryty po celý rok.

V Iowě, kde je většina akrů osázena kukuřicí a sójovými boby, a kde těsná okna po polních plodinách mohou způsobit, že bude na podzim obtížné získat krytí, je prodej zemědělců na krycích plodinách o něco náročnější.

Skupiny jako Praktičtí zemědělci v Iowě museli tvůrčím způsobem prodávat zemědělce pomocí krycích plodin.

"Takže, před 12 lety, když jsem začal v Iowě, lidé si mysleli, že neexistuje způsob, jak pěstovat krycí plodiny před sójovými boby nebo kukuřicí," řekla Sarah Carlsonová, ředitelka strategických iniciativ pro Praktické farmáře v Iowě, zatímco hovoří na Northeast Cover Crops Konference Rady.

Místo toho, aby představoval výzkum krycích plodin, Carlson řekl, že zemědělci musí výsledky vidět sami. Tam přišli praktičtí farmáři z Iowy, vedoucí výzkumné projekty a iniciativy týkající se krycích plodin.

Prokázání v terénu

Jedním z prvních projektů, které sponzorovala organizace, bylo dlouhodobé srovnávání polí s krycími plodinami i bez nich. Desetileté studie se zúčastnilo dvanáct zemědělců.

Výsledky se rok od roku lišily, ale Carlson celkově uvedl, že výnosy sóji po sklizni žita vzrostly přibližně o 6 bušlů na akr. Výnosy kukuřice zaznamenaly přibližně stejné zvýšení výnosu, ale načasování aplikace dusíku bylo důležité.

Chvíli to trvalo. Tyto výsledky se začaly objevovat až po osmi letech výzkumu. Carlson řekl, že organizace pak dopadla na zem na výzkum krycí plodiny. Od té doby provedli 1400 pokusů s 240 farmáři.

„To vše je proto, abychom všem pomohli ušetřit spoustu času a peněz,“ řekla.

Interakce mezi farmáři a farmáři byla největší hnací silou změny, alespoň v Iowě. Ale museli zemědělcům usnadnit provádění změn. Organizace pomohla vyvinout to, co nazývá „one-stop-shop“ systémy krycích plodin, kde zemědělec může získat všechny své zdroje krycích plodin od svého místního prodejce ag.

Zatímco někteří zemědělci v středoatlantickém regionu si zvykli na hrozbu vládní regulace, zejména pokud jde o odtok živin, hrozby pro zemědělce Iowy nikdy nefungovaly, uvedla. Pokud tedy hovoříte o krycích plodinách jako o způsobu, jak udržet Agenturu pro ochranu životního prostředí USA nebo jiné ekologické organizace na uzdě, uvidíte odpor.

"Pokud jim nedáme pozitivní krok, dostaneme spoustu ochrnutí," řekla. "Vedeme s něčím alarmujícím, ale také sledujeme tento pozitivní krok."

Změna zasílání zpráv

Asi před 20 lety, když organizace začala mluvit o krycích plodinách, prodali ji jako způsob, jak omezit erozi půdy. Jakmile zemědělci viděli tyto výhody, začali se zaměřovat na výhody čisté vody.

Carlson uvedl, že se odhaduje, že v Iowě je zapotřebí 16 milionů akrů krycích plodin, aby se jen okrajově zlepšila kvalita vody. Právě teď se vysadí asi 1 milion hektarů na pokrytí plodin, takže zbývá hodně práce.

Zdůraznili také lepší kontrolu plevelů pomocí krycích plodin. Farmářské pokusy porovnávaly časně ukončené žito a později ukončené žito a to, zda to mělo nějaký dopad na výnosy sóji. Pozemky byly na farmách replikovány čtyřikrát.

Studie nepřinesla žádný statistický rozdíl ve výnosech sóji mezi grafy, ale Carlson řekl, že studie ukázala významné úspory nákladů na herbicidy, protože později zakončené žito pomohlo potlačit více plevelů - náklady na pokrytí plodin mezi 20 až 25 USD na akr, zatímco herbicidy stojí 40 USD za akr.

Carlson ve všech svých studiích uvedl, že potlačení plevelů je prvním důvodem, proč se zemědělci rozhodnou pěstovat krycí plodiny.

Podpora malých zrn

Dusíkaté hnojivo je důležité, zejména v kukuřici. Pěstování luštěniny v rotaci však může být na podzim obtížné.

Carlson řekl, že organizace povzbuzovala zemědělce, aby drobná zrna vrátili zpět do svého střídání, a poté přidali jetel, aby poskytli více dusíku pro jarní plodiny. Na projektu spolupracovali s 10 farmáři.

Ale co trhy s malými zrny? Carlson uvedl, že organizace pracuje na tom, aby společnosti jako Smithfield, McDonalds, Target, Walmart a další kupovaly drobná zrna, aby se zabývaly vlastními emisemi skleníkových plynů. Je to v zásadě způsob, jak zlepšit vztahy s veřejností, ale Carlson řekl, že otevřel trh pro drobná zrna, která by jinak neexistovala.

Smithfield, řekla, nakupuje oves a drobná zrna ze dvou zařízení v Iowě. Mezitím Target vyvíjí větší tlak na klíčového dodavatele Cargill, aby nakrmil více malých zrn.

Programy, jako je platforma Fieldprint Platform a Cool Farm Tool, pomáhají společnostem vyhodnotit dopad farem na životní prostředí.

„Platforma Fieldprint je průkopnickým rámcem pro hodnocení, který umožňuje značkám, maloobchodníkům, dodavatelům a zemědělcům v každé fázi jejich udržitelnosti měřit dopady produkce komoditních plodin na životní prostředí a identifikovat příležitosti pro neustálé zlepšování,“ uvádí webová stránka společnosti Fieldprint.

"Je to pro ně vítězství, protože mohou tvrdit, že jejich stopa skleníkových plynů (GHG) bude vypadat lépe," řekla.

V letech 2015 až 2018 společnosti jako ADM, Unilever a Cargill vyplatily zemědělcům v Iowě 1,2 milionu dolarů na pěstování „udržitelné sóji“. V roce 2018 tento program zahrnoval 173 zemědělců na 21 755 akrech.

Letos Pepsico a Cargill zaplatili zemědělcům 622 320 USD za pěstování krycích plodin v rámci iniciativy na kukuřici s nízkým obsahem uhlíku, která pokrývala 357 farem na 62232 akrech.

Získání buy-inu

Průzkum 2 000 chovatelů kukuřice a sóji v organizaci ukázal, že 73% využívá nebo přidává krycí plodiny a 50% přidává malá zrna k jejich střídání.

"Takže jsme viděli krycí plodiny jako vstupní bránu ke zvýšení rozmanitosti," řekla.

"Opravdu věřím, že to je druh našeho receptu na úspěch." Všechny tyto lidi jsme zmocnili, abychom se zaneprázdnili, mluvili spolu navzájem, prováděli výzkum, sdíleli data na řadě událostí v průběhu celého roku, “řekl Carlson.„ Pomohli jsme vytvořit nové zprávy pro krycí plodiny, Pomohli jsme nám tyto zprávy společně vytvořit. “  


Kalendář

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31