Některé složky a diskuze jsou přístupné pouze registrovaným uživatelům. V současnosti registrujeme každého kdo zažádá.
Diskuzi jsme převedli na facebook, tak se těšíme na podměty a příspěvky zajímavých článků nebo videí.

https://practicalfarmers.org/2018/10/small-grains-large-gains-feeding-barley-to-pigs/?fbclid=IwAR1JCtTsphRnX8jzSuNHmTJCnVYWl3ZF4ApsIhm3r4ra6yDk-pwDttQ3c2E

Ječmen je roční obilné zrno používané pro krmení a krmení hospodářských zvířat, jakož i pro sladování. Kultury ječmene jsou k dispozici pro výsadbu podzimu nebo jara. Jaro-seté ječmene se obvykle vysazují v oblastech Středozápadu, kde dobře odvodněné úrodné půdy poskytují optimální produkci.

Zrno ječmene může být uspořádáno ve dvou řadách nebo šesti řadách a loupáno nebo bez trupu. Tyto různé odrůdy ječmene mají za následek různou rychlost růstu, příjem krmiva a účinnost krmení pro prasata. Dvouřadý ječmen produkuje méně, ale větší jádra na rostlinu než šestřadý ječmen, takže obecně má lepší účinnost podávání, ale nižší výnosy zrn na akr. Hulless ječmen má vyšší hrubou bílkovinu a nižší hrubou vlákninu než loupaný ječmen, protože trup obsahuje velkou část vlákniny.

Nutriční kvalita a zdravotní přínosy ječmene
Ječmen má podobný nutriční profil jako kukuřice, což z něj činí univerzální krmné zrno. Ve srovnání s jinými malými zrny má ječmen nižší hodnotu metabolizovatelné energie (ME) než žito a kukuřice. Podobně jako oves má i ječmen vyšší obsah vlákniny než ostatní drobná zrna, protože jádra jsou uzavřena v trupu. Ječmen obsahuje více fosforu, s vyšší biologickou dostupností než jiná malá zrna; dosažení 20-30%, zatímco biologická dostupnost kukuřice je 10-15%.

Ječmen má také vysoký přírůstek tepla, což zvyšuje teplo produkované trávením krmiva. Vysoké tepelné přírůstky krmného zrna pomáhají udržovat zvíře v teple v chladném prostředí. Mějte na paměti - během teplých podmínek bude třeba krmit více ječmene kvůli nižšímu příjmu krmiva způsobenému dodatečným vytvářeným teplem (Iowa State Extension, 2005).

Krmení ječmene v různých výrobních fázích
Ječmen je vhodný pro příděly pro růst, protože příjem krmiva není omezujícím faktorem a prasata mohou fungovat stejně dobře jako u diet na bázi kukuřice. Krmení malých zrn prasatům hlásí, že vysoký obsah vlákniny ječmene nepříznivě neovlivňuje přírůstky u rostoucích prasat a zjistilo se, že prasata krmená dietou založenou na ječmenu mají sklon k vyšší kvalitě tuku než krmiva krmená kukuřicí. Přestože je strava založená na ječmenu energeticky nižší než strava na bázi kukuřice, prasata mohou uspokojit své energetické požadavky tím, že jí více.

Zemědělci, jako je Ron Rosmann z Harlanu, používají ječmen v kombinaci s jinými malými zrny, jako je oves, pšenice, tritikale a hrachové pole, aby krmili sukot. Přečtěte si o pokusu o krmení, který Ron provedl zde, Feeding Trial: Succotash Swine. Ve videu níže Ron, Dan a Torray Wilson z Paulliny hovoří o pěstování sukottu pro hospodářská zvířata.

Ječmen lze také použít jako jediné obilné zrno v krmivech prasnic během těhotenství. Nízká energetická hustota ječmene však omezuje jeho použití na 85% v krmivech kojících prasnic a 25% v krmivech pro odstavená prasata. Doporučená míra zařazení ječmene do startovací stravy je nižší než 25% kvůli vysokému obsahu vlákniny ječmene. Růst startovacích prasat může být při krmení ječmene z důvodu jeho nižšího energetického obsahu výzvou. Vlákno v ječmenu má prebiotický účinek, který snižuje výskyt průjmu u startujících prasat.

Zkompilovaný z Příručky výživy prasat ve třech státech a Průvodce výživou pro rozšíření výživy Iowské státní univerzity.

Kolik byste měli zaplatit za ječmen?
Hodnota malých zrn by měla být založena na jejich nutričním příspěvku do krmné dávky, pokud jde o stravitelnost a náklady. Aktuální běžná cena činí 3,27 dolaru za bušl u kukuřice a 4,53 dolaru za bušl u ječmene. Od ledna do července 2018 činil ječmen v průměru o 1,09 USD více než kukuřice.

V níže uvedené tabulce uvidíte, že příděly s ječmenem jsou dražší než příděly bez. Když je však osivo zasazeno v střídání s kukuřicí a sojovými boby, zimní ječmen udržuje v terénu živou pokrývku, která pomáhá chránit zdraví půdy a kvalitu vody. Krmení ječmene ve směsi, jako je sukot, může také snížit náklady na krmení. Ron sdílí: „Jen Succotash, s hráškem, který má 22-23% bílkovin a ječmene, které jsou ekvivalentem kukuřice, není třeba přidávat žádné sójové moučky.“

Jaké jsou náklady na nákup ječmene? Albert Lea Seed v Minnesotě nese jak konvenční, tak organické odrůdy. U odrůdy Robustní ječmen Albert Lea je cena konvenčního osiva cena 9,50 USD za pytel s hmotností 48 liber a ekologické osivo je 20 USD za pytel s hmotností 48 liber. Doporučená sazba osiva je 90 až 100 liber na akr, proto stojí mezi 19 a 40 dolary na akr. Chcete-li najít prodejce semen ječmene ve vaší oblasti, podívejte se do našeho adresáře malých zrn.

Dan a Lorna Wilson z Paulliny provedli výzkumný projekt na farmě, který určoval ekonomické rozdíly mezi kukuřičným a sójovým přídělem a příděly s kukuřicí, sójou a ječmenem. Přečtěte si zprávu zde, Barley Versus Corn Hog Rations.

Kalendář

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31