Některé složky a diskuze jsou přístupné pouze registrovaným uživatelům. V současnosti registrujeme každého kdo zažádá.
Diskuzi jsme převedli na facebook, tak se těšíme na podměty a příspěvky zajímavých článků nebo videí.

https://www.no-tillfarmer.com/articles/6702-more-ideas-for-seeding-covers-harvesting-crops-in-one-pass?fbclid=IwAR1h72lltvNnc8neSDTsKEtIeWgpojIsxr-jLzzFEEVJUg7UsrhJzrr5jKQ

Před několika lety se vylíhla myšlenka - sklízet hotovost a krycí plodiny v jediném průchodu - se šíří přes kukuřičný pás s novými, inovativními nastaveními.

Myšlenka Raye McCormicka připevnit malou secí stroj na jeho kombajnu na krycí plodiny, zatímco sklizeň peněžních plodin nabírá páru přes řemen kukuřice.

Dva no-kultivátory, kteří na svých farmách přizpůsobili podobný systém jednoho průchodu, sdílejí, jak to dokázali.

Petersburg, Illinois, kultivátor Harry Schirding nainstaloval na svůj Gleaner S68 secí stroj Gandy Orbit-Air 1018 No-Till, který kombinuje se semenem roční žito, zatímco sklízí neobdělané sójové boby.

Vzduchový secí stroj je připevněn k hlavici sojových bobů. Secí stroj byl původně kalibrován tak, aby běžel rychlostí 3 km / h, ale Schirding říká, že ve skutečnosti nikdy nejezdil jen 3 km / h. "Snažili jsme se získat 15 liber osiva na akr, ale dostali jsme víc než to, protože jsme nezakrývali veškerou výměru," říká Schirding, který neobdělává 1350 akrů kukuřice a sójových bobů.

Časová výzva

V loňském roce Schirding nainstaloval pohon s proměnnou rychlostí na secí stroj, který mu umožňuje ovládat rychlost secího stroje pomocí tabletu. Plastová trubka vedená pod kombajnem transportuje semeno žito ze secího stroje na devět flétnů, které semeno ukládají do půdy za sojovou hlavičku, kde je následně zakryto sójovou slámou a plevou.

Chcete-li se dozvědět více o secím stroji na krycí plodiny Ray McCormick připojeném k jeho kombajnu a jak to udělal, podívejte se na článek „No-Tiller Seeds Cover Crops while Harvesting“, původně zveřejněný v dubnu 2012.

Schirding obhospodařuje 20 mil severně od Springfieldu v Illinois na sklonku září nebo října. Pěstuje odrůdy sójových bobů 3,2 až 4,4 a zjistil, že po 5. Ale on nechce jít s dřívějšími sojovými splatnostmi a vzdát se výnosu.

V loňském roce měla žito na konci sklizně polovinu výskytu dřívějšího výsevu, poznamenává Schirding. Aplikuje na podzim asi polovinu svého dusíku (N) s bezvodým a výskyt byl také slabší tam, kde byly tyto pásy umístěny.

V loňském roce však stále nashromáždil obaly 400 sójových akrů. 6-bušový secí stroj Gandy nese asi 350 liber osiva. Schirding udržuje rychlost setí nižší, takže se nezastaví každých 20 akrů, aby se naplnil.

Před dvěma lety nasadil Schirding 10 liber ročního žita, 3 libry řepky a 2 libry jetele na akr na sójové akry, které šly na kukuřici, i když loni se v řepce ponořil pro ředkvičky. S výsledky z ředkviček nebyl nadšený, a tak se v letošním roce plánuje vrátit na znásilnění a jetel.

Schirdingův cíl ​​s krycími plodinami je zlepšit zdraví půdy a poznamenat, že půda v jeho oblasti měla dříve 6 až 8% organické hmoty před tím, než byla kultivována, ale nyní je to kolem 3,5%. 

"Jen získání další 1% organické hmoty uvolní 20-30 liber N a udrží půl palce vlhkosti," říká Schirding. "Čím více organické hmoty vložíme zpět do půdy, tím zdravější je a tím menší poškození jí způsobíme."

Operace sklízení a setí dvou ku jedné není pro jeho půdu dobrá, ale také příznivá pro jeho peněženku. Schirding investoval do secí stroje pouze 15 000 $ a utrácí 10 $ za akr za semeno, namísto 20 až 40 $ za akr nebo více, které mohou netrpěči utratit.

Součástí používání tohoto jednokopového systému je řádné ukončení plodin na jaře před výsadbou a Schirding připouští, že pracuje na křivce učení s ukončením žito. V loňském roce, poznamenal, mokré počasí udržovalo mnoho noerů mimo pole, když měli ukončovat kryt.

Před výsadbou kukuřice v loňském roce se Schirding pokusil použít 8 galonů vody a 40 uncí Roundupu k ukončení žito, ale špatné zabití a následná konkurence z obalů způsobily 10% výnos. "Letos používáme více vody, 12 galonů a stejné množství Roundupu a dostáváme lepší zabití," říká.

Vyvedení vzadu

Další varianta řešení kombinovat a pokrýt se objevila na farmě Hal a Ty Brown, která ne-až asi 7 000 akrů kukuřice a sójových bobů a provozuje obchodní zastoupení zemědělských zařízení v Rossville v Indii, 20 km východně od Lafayette.

Hal už několik let nasazoval pokrývky a po dvou kombajnech sklizel sójové boby a secí stroj Horsch Pronto pomocí secích botek a oddělovačů s dvojitým diskem k ukládání obilného žita na polích směřujících ke kukuřici. 

Při diskusi o získání některých krycích plodin na sklizená kukuřičná pole se rozhodli během systému sklízet systém setí. Nařídili vzduchový secí stroj Horsch Partner HT a připevnili jej k zadní části kombajnu Claas Lexion 760. Trubka, která běží pod kombajnem, nese semeno k přednímu konci stonkového válce, kde je uložena pod skládací 40-stopovou kukuřičnou hlavou Drago.

Secí stroj Horsch byl navržen tak, aby se připevnil k tříbodovému závěsu na traktoru, takže Browns použil tento návrh k sestavení montážního zařízení na kombajnu.

"Nejvíc času jsme strávili hledáním hydraulického vedení se správným tlakem pro provoz secího stroje, protože neexistuje žádný návod, který by to vysvětloval," říká Hal. "Někdy linky neotáčely ventilátor dostatečně rychle." Pak se na to mechanici podívali a našli tu správnou. “

Secí stroj s 80 bushely je naprogramován s řízením sekcí a automaticky nastavuje hlasitost na základě rychlosti, kterou kombinuje. No-kultivátory mohli používat stroj k míchání semen krycí plodiny na cestách, zatímco Browns míchá své vlastní semeno. 

Při sklizni se používá nabídka semen k naplnění secího stroje každých 110 akrů, což pokaždé trvá asi 7 minut. S tímto nastavením nasazili loni na podzim asi 2 500 hektarů a Hal odhaduje, že stráví pouhých 20 minut denně naplněním secího stroje.

Obvykle semínají 40 liber akra obilovin žita, ale možná bude třeba to snížit, aby se trochu ztenčilo, říká Hal. Odhaduje, že za semeno utrácejí pouze 8 $ za akr, aniž by bylo zapotřebí dalšího traktoru, řidiče nebo paliva, i když někdo musí nabídnout nabídku na semeno.

"Toto nastavení mě vyvedlo z rovnice a jsem schopen pomoci se sklizní kukuřice," říká Hal. "Není zapojen žádný traktor a my jsme se přikrývali." Je těžké porazit dvě věci najednou. “

Úspěch pokračuje

Na národní konferenci bez zpracování půdy počátkem tohoto roku McCormick řekl účastníkům, že před několika lety si uvědomil, že jeho syn trávil příliš mnoho času vrtáním krycích plodin během sklizně.

Čerstvě sklizené kukuřice a sójové boby také poškozovaly pneumatiky na vrtačce a traktoru.

Poté, co přišel s nápadem umístit secí stroj na kukuřičnou hlavu, získal McCormick použitý secí stroj Gandy, který právě seděl v oblasti dílů továrního obchodu Gandy.

„Instalace byla rychlá a snadná. Postavili jsme držáky a namontovali je na příčník kukuřičné hlavy. Dmychadlo je poháněno hydraulikou a semeno je elektricky poháněno a my jsme rozběhovali distribuční hadice pod hlavou mezi zaskakovacími válečky na kukuřičné hlavě a později zezadu na zrno platformy, “říká McCormick, který neobdělává 2 400 akrů kukuřice a sójových bobů poblíž Vincennes, Ind. "Položili jsme ji na kukuřičnou hlavu za méně než jeden den."

Pro kultivátory, kteří se dívají na systém, jako je tento, může chvíli trvat experimentování, aby se zjistilo, kde se secí stroje nejlépe hodí na jednotlivé záhlaví a jak se dá připojit k kombajnu. Například McCormick poznamenal, že jeho nová záhlaví záhlaví MacDon utéká z pružinového tlaku a přidaná váha na příčném nosníku ho vyhodí z rovnováhy. Takže strávil zimní budovu několika podpěrami, aby mohl umístit secí stroj na středový příčník, mírně nad naviják.

McCormick říká, že přešel z používání obilovin a žita z Rakouska na menší osivo, jako je roční žito, karmínový jetel a tuřín - což pomohlo snížit jeho rychlost výsevu a náklady - a nasazuje různé kombinace krycích plodin v závislosti na tom, zda jde pole kukuřici nebo sóji nebo jsou obvykle zaplaveny. Za své směsi utratí maximálně 13,50 $ za akr, ale stále dokázal snížit svou sazbu na polovinu a odstranit náklady na samostatnou aplikaci.

"Hluboká věc je pro mě časová úspora, úspora pracovní síly, a to, že to letadlo neudělá, ani další výlet," říká McCormick. 

Kromě toho společnost McCormick vypočítala, že výhody plodin poskytujících nezralé a krycí plodiny poskytující biomasu a fixující dusík (N) mu ušetří 25,43 USD za akr v aplikaci N, kde jsou na jeho farmě vysazeny kryty. To je založeno na 50 liber N kreditů z biomasy krycí plodiny v terénu a 30 liber N ze 70 bushel sójových bobů, což podle něj představuje konzervativní odhad.

McCormick se obvykle snaží aplikovat 0,90 libry na akr N na každý bušl kukuřice, ale když obejme kukuřici, vstoupí do těchto kreditů, přičemž vezme v úvahu, kolik N bylo aplikováno na květináč, a když byl rozpuštěn DAP (diammonium fosfát).

"Ráda dostanu své krycí plodiny zpět s N kredity, když jsme na vedlejší kolej," říká.


Kalendář

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31